

| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 0.002 % |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 50 Ω |
| Length | 3.2 mm |
| Width | 2.4892 mm |
| Termination | SMD/SMT |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 4 |
| Height | 990.6 µm |
| Packaging | Reel |
| Lead Free | Lead Free |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| REACH SVHC | Yes |
| Frequency | 28.63636 MHz |
| Frequency Stability | 30 ppm |
| Frequency Tolerance | 0.002 % |
| Load Capacitance | 18 pF |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 1 year ago) |
| Series Resistance | 50 Ω |
| Schedule B | 8541600060 |
| Operating Mode | Fundamental |
| Height - Seated (Max) | 1 mm |
| Drive Level | 1 µW |
Stock: 2077
Distributors
pcbx
Unit Price$0.33171
Ext.Price$0.33171
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.33171 | $0.33171 |
| 10 | $0.27785 | $2.77850 |
| 25 | $0.27268 | $6.81700 |
| 50 | $0.26760 | $13.38000 |
| 100 | $0.24194 | $24.19400 |
| 300 | $0.23806 | $71.41800 |
| 500 | $0.23425 | $117.12500 |
| 1000 | $0.20091 | $200.91000 |
| 3000 | $0.18627 | $558.81000 |
| 5000 | $0.17270 | $863.50000 |
